Skip to main content


Przedszkole Niepubliczne Słoneczko Warszawa Włochy

Dofinansowanie do żłobka: do jakiego wieku?

Dofinansowanie do żłobka stanowi cenny zasób dla wielu rodziców, którzy dążą do zapewnienia swoim maluchom odpowiedniej opieki i wsparcia, niezależnie od swojej sytuacji finansowej. Jest to inicjatywa, która ma na celu ułatwienie dostępu do wysokiej jakości opieki przedszkolnej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Warszawski Bon Żłobkowy to realne wsparcie dla rodziców mieszkających w stolicy, którzy zdecydują się na zapisanie dziecka do żłobka państwowego lub prywatnego. Dowiedz się, ile wynosi dofinansowanie i do jakiego wieku dziecka można skorzystać z takiej możliwości.

Dofinansowanie do żłobka – podstawowe informacje

Dofinansowanie do żłobka pomaga zniwelować bariery finansowe, które mogłyby ograniczać dostęp do żłobków. Dzięki temu każde dziecko ma szansę skorzystać z opieki przedszkolnej, niezależnie od sytuacji materialnej rodziny. Dofinansowanie do żłobka daje rodzicom większą swobodę wyboru opieki dla swoich dzieci. Oznacza to, że mogą oni kontynuować pracę lub edukację, mając pewność, że ich dziecko jest w dobrych rękach.

W żłobkach dzieci mają okazję do interakcji z rówieśnikami, rozwijania swoich umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz poznawania nowych rzeczy. Dofinansowanie do żłobka pomaga dzieciom w zdobywaniu doświadczenia, które jest nieocenione w ich rozwoju.

Żłobki często oferują programy edukacyjne, które przygotowują dzieci do przedszkola. To pozwala maluchom na lepsze przystosowanie się do nowego etapu edukacji. Dofinansowanie do żłobka jest szczególnie ważne dla kobiet, które chcą kontynuować karierę zawodową po urodzeniu dziecka. Daje im ono możliwość pogodzenia obowiązków rodzicielskich z pracą.

Warszawski bon żłobkowy

Warszawski bon żłobkowy to wsparcie rodziców,  którzy chcą zapewnić swoim dzieciom profesjonalną opiekę. Dzięki programowi  rodzice mogą zaoszczędzić 400 zł miesięcznie. Warunkiem otrzymania bonu jest rezygnacja z miejsca w państwowym żłobku. Dofinansowanie można przeznaczyć na żłobek prywatny lub opiekuna dziennego. Do uzyskania bonu niezbędne jest również spełnienie następujących warunków:  rodzice muszą mieszkać, pracować i odprowadzać podatki na terenie Warszawy, a dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 2883 zł.  Warszawski bon żłobkowy przysługuje na dziecko w wieku od ukończenia pierwszego roku życia do dnia objęcia go wychowaniem przedszkolnym, nie później niż do ukończenia roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać od 1 października w formie papierowej lub elektronicznie. Rodzice, którzy złożą wniosek do 31 października, otrzymają świadczenie również za wrzesień. Aby otrzymać świadczenie, do wniosku należy dołączyć następujące dokumenty:

  • zaświadczenie o zatrudnieniu na terenie Warszawy,
  • kopię umowy zawartej z prywatnym żłobkiem.

Prywatne żłobki w Warszawie – dofinansowanie

Dofinansowanie do żłobka to inwestycja w przyszłość dzieci i społeczeństwa. Pomaga rodzicom w zrównoważonym łączeniu życia rodzinnego i zawodowego oraz daje dzieciom szansę na zdrowy rozwój i naukę w przyjaznym i rozwijającym środowisku. Prywatne żłobki w Warszawie zlokalizowane w dzielnicy Bemowo i Włochy zapewniają profesjonalną opiekę dzieciom w wieku od 18 miesięcy do 2,5 lat. Nasze placówki zlokalizowane są w dogodnych częściach miastach, w domach jednorodzinnych z ogrodem i placem zabaw. Sieć prywatnych żłobków wyróżnia się bogatą ofertą dydaktyczno-edukacyjną, całodobowym monitoringiem, a także indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Zapisując dziecko do naszych prywatnych placówek, możesz skorzystać z warszawskiego bonu żłobkowego, co pozwala zmniejszyć wysokość czesnego. Rekrutację do naszych żłobków prowadzimy przez cały rok kalendarzowy. Zapraszamy do naszych placówek w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *