Skip to main content


Przedszkola w Warszawie. Które przedszkole jest lepsze?

Szukasz przedszkola dla swojej pociechy? Nie wiesz, czy wybrać prywatną czy państwową placówkę i czym się kierować podejmując decyzję? Oferta przedszkoli w Warszawie jest bardzo zróżnicowana, dlatego warto porównać poszczególne placówki. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj różnice między prywatnym przedszkolem a państwowym. Sprawdź również, co warto wziąć pod uwagę, wybierając przedszkole.

Prywatne przedszkole – podstawowe informacje

Prywatne przedszkole to często jedyna alternatywa, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa. Ograniczona liczba miejsc w państwowych placówkach sprawia, że wielu rodziców decyduje się na przedszkole niepubliczne. Kolejną przeszkodą w zapisaniu dziecka do przedszkola publicznego jest proces rekrutacji. W państwowych placówkach pierwszeństwo mają dzieci wywodzące się z rodzin wielodzietnych, wychowywane tylko przez jednego rodzica, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub wychowywane przez niepełnosprawnego rodzica. Dodatkowo zapisy odbywają się w ściśle określonym terminie. Ze względu na zasady rekrutacji w przedszkolach państwowych coraz więcej rodziców decyduje się na prywatną placówkę. Rekrutacja do prywatnego przedszkola trwa przez cały rok kalendarzowy, a o przyjęciu dziecka decyduje jedynie dostępność miejsc w poszczególnej grupie wiekowej. Przedszkola prywatne w Warszawie mają również dłuższe godziny pracy oraz atrakcyjniejszą ofertę zajęć dydaktyczno-edukacyjnych. Dla wielu rodziców bardzo ważne są również mniejsze grupy, co przekłada się na indywidualne podejście do każdego dziecka.

Prywatne placówki mają wiele zalet, ale należy pamiętać o wyższych opłatach. W Warszawie za przedszkole prywatne trzeba zapłacić od 1500 do nawet 3000 złotych.

Czym się kierować wybierając prywatne przedszkole w Warszawie?

Wybór najlepszego przedszkola w Warszawie zależy od wielu czynników, takich jak indywidualne potrzeby dziecka, preferencje rodziców, lokalizacja, a także oferta edukacyjna i atmosfera panująca w placówce. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które przedszkole jest lepsze, ponieważ każde z nich może mieć swoje unikalne cechy i wartości. Prywatne przedszkole “ Obłoczek” na warszawskim Bemowie oraz przedszkole “Słoneczko” w dzielnicy Włochy wyróżniają się innowacyjnymi metodami nauczania, przyjazną, rodzinną  atmosferą i ciekawą ofertą zajęć edukacyjnych. Indywidualnie dopasowanie zajęć do potrzeb i zainteresowań dziecka pozwala rozwijać kreatywność, umiejętności społeczne, a także wpływa na rozwój intelektualny i emocjonalny. W naszych prywatnych przedszkolach w Warszawie istnieje również możliwościach skorzystania z dodatkowych zajęć językowych, sportowych, tanecznych, a także z indywidualnych spotkań z logopedą. Szczegółowe informacje na temat zajęć edukacyjnych dostępnych w naszych przedszkolach znajdziesz tutaj: https://www.przedszkolesloneczko.pl/zajecia/

Nasze placówki zlokalizowane są w spokojnych częściach miastach, doskonale skomunikowanych z pozostałymi dzielnicami Warszawy. Prywatne przedszkola “Obłoczek” i “Słoneczko” znajdują się w domach jednorodzinnych z pięknym ogrodem i starannie urządzonym placem zabaw.  Przed dokonaniem wyboru warto zebrać informacje od innych rodziców, odwiedzić placówki, poznać programy nauczania. Ostateczna decyzja powinna być oparta na osobistym zapoznaniu się z ofertą placówki, rozmowach z pedagogami oraz dostosowaniu wyboru do indywidualnych oczekiwań i charakteru dziecka. Dodatkowe informacje na temat funkcjonowania naszych prywatnych przedszkoli możesz uzyskać, kontaktując się z nami osobiście, telefonicznie lub z formularza dostępnego na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *