Skip to main content


zajęcia w żłobku

Czy prywatny żłobek podlega pod kuratorium?

Żłobki prywatne są coraz częściej wybierane przez rodziców, którzy poszukują profesjonalnej opieki nad dzieckiem. Ograniczona liczba miejsc w państwowych żłobkach czy trudności ze znalezieniem odpowiedniej opiekunki sprawiają, że prywatna placówka jest jedyną alternatywą. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czym się różnią prywatne żłobki od publicznych i czy takie miejsce są bezpieczne dla maluchów. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak są prowadzone i jakie warunki muszą spełniać niepubliczne żłobki, dzięki czemu możesz podjąć świadomą decyzję.

Żłobek prywatny i państwowy – czym się różnią?

Żłobek prywatny może być prowadzone przez osoby fizyczne lub instytucje niezwiązane z samorządem terytorialnym. Prowadzenie placówki jest w całości finansowane przez osoby prywatne: właścicieli żłobka oraz rodziców dzieci, którzy co miesiąc opłacają czesne. Żłobki niepubliczne wyróżniają się przede wszystkim znacznie szybszą i mniej skomplikowaną procedurą rekrutacyjną niż w przypadku państwowych placówek. Co więcej, rodzice mogą zapisać dziecko do prywatnego żłobka przez cały rok kalendarzowy, a jeśli placówka dysponuje wolnym miejscem w danej grupie wiekowej, mogą od razu podpisać umowę. Prywatne żłobki wyróżniają się mniejszymi grupami, co ma istotny wpływ na indywidualne podejście do każdego malucha, a także znacznie bogatszą ofertą edukacyjną. Dodatkową zaletą niepublicznych placówek są wydłużone godziny pracy, prywatny parking, a także domowe posiłki przygotowywane przez doświadczony personel. Dla wielu rodziców, którzy decydują się na prywatny żłobek, bardzo istotna jest także rozbudowana oferta edukacyjno-wychowawcza, nowoczesne pomoce dydaktyczne, starannie urządzone sale, ogród i plac zabaw, a także dogodny dojazd z różnych części miasta. W sieci prywatnych żłobków w Warszawie zlokalizowanych w dzielnicy Włochy i Bemowo oraz w podwarszawskim Raszynie rodzice mogą skorzystać z profesjonalnej opieki nad dziećmi w wieku 18 miesięcy do 2,5 roku w godzinach od 7:00 do 18:00. Zapewniamy całodzienne wyżywienie, przygotowywane pod nadzorem doświadczonego dietetyka, a także całodobowy monitoring placówki oraz cykliczne ozonowanie pomieszczeń.

Dlaczego warto wybrać prywatny żłobek?

Prywatny żłobek to nie tylko szeroka oferta edukacyjna, szybka rekrutacja czy dogodna lokalizacja, ale także gwarancja bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. Niepubliczne placówki, podobnie jak państwowe, podlegają pod Kuratorium Oświaty, co oznacza, że muszą spełniać określone wymagania. Wszystkie żłobki i kluby dziecięce muszą być wpisane do Rejestru Żłobków i Klubów Dziecięcych, co oznacza, że znajdują się pod kontrolą prezydenta miasta, burmistrza lub wójta gminy. Zatem przed zapisaniem malucha do żłobka, warto sprawdzić czy wybrana placówka istnieje w rejestrze. Prywatne żłobki, podobnie jak państwowe znajdują się także pod nadzorem Sanepidu, który regularnie kontroluje sposób prowadzenia placówek, dzięki czemu rodzice zyskują pewność, że są one bezpieczne dla dzieci. Jak się okazuje, chociaż prywatne żłobki mogą być prowadzone przez osoby prywatne, to są nadzorowane przez wielu instytucji, których celem jest zapewnienie odpowiednich warunków oraz poziomu prowadzonych zajęć edukacyjno-wychowawczych.

Wybierając prywatny żłobek w Warszawie i Raszynie, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko spędza czas w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, pod okiem wykwalifikowanych opiekunów. Do sieci naszych przedszkoli możesz zapisać dziecko przez cały rok, wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny osobiście w naszych placówkach lub przez stronę internetową. Więcej informacji na temat naszych żłobków znajdziesz na stronie: https://www.przedszkolesloneczko.pl/kontakt/

Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie, mailowo lub osobiście, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *