Skip to main content


Niepubliczne przedszkole i żłobek warszawa raszyn

Jak zapisać dziecko do przedszkola?

Wybór przedszkola ma ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka i przygotowania do edukacji szkolnej. Rodzice mogą zapisać malucha do państwowej placówki lub prywatnego przedszkola. Jakie są podstawowe różnice między publicznym i niepublicznym przedszkolem? Jak przebiega proces rekrutacji do obu placówek? Jak przygotować wyprawkę dla przedszkolaka? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Czym się różni przedszkole prywatne od państwowego?

Wybierając przedszkole warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Dla większości rodziców bardzo ważna jest oferta edukacyjna oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. W przedszkolach państwowych, zgodnie z z Rozporządzeniem Ministra Edukacji z dnia 21 maja 2001 roku, w jednej grupie może znajdować się maksymalnie 25 osób. W przedszkolach prywatnych grupy są zazwyczaj mniejsze. W niewielkiej grupie dzieci nauczyciel jest w stanie poświęcić znacznie większą uwagę każdemu dziecku. W niepublicznych przedszkolach dzieci mogą korzystać z bogatej oferty zajęć edukacyjno-dydaktycznych. W prywatnych przedszkolach w Warszawie i Raszynie codziennie prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, dwa razy w tygodniu gimnastyka korekcyjna i rytmika z tańcem. Dodatkowo, rodzice mogą zapisać dziecko na indywidualne zajęcia z logopedą, naukę języka hiszpańskiego, piłkę nożną lub taniec..Przedszkole prywatne to także własna kuchnia serwująca smaczne, domowe posiłki, dłuższe godziny pracy oraz dogodna lokalizacja. Wybierając przedszkole warto wziąć pod uwagę również wysokość opłat i proces rekrutacji do poszczególnych placówek.

Prywatne przedszkole – rekrutacja

Rekrutacja do prywatnego przedszkola zazwyczaj prowadzona jest przez cały rok kalendarzowy. Rodzic może zapisać dziecko odwiedzając osobiście wybraną placówkę lub wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie przedszkola. W państwowych przedszkolach rekrutacja prowadzona jest raz w roku w określonym terminie. Zgodnie z ustawą, dziecko w wieku 6 lat ma obowiązek uczęszczać do przedszkola, co oznacza, że gmina zobowiązana jest zapewnić miejsce w placówce. W przypadku młodszych dzieci, nie zawsze jest to możliwe. W państwowych przedszkolach pierwszeństwo mają:

  • dzieci z rodzin wielodzietnych,
  • dzieci, które wychowują się w rodzinie zastępczej,
  • dzieci wychowywane przez samotnego rodzica,
  • dzieci z niepełnosprawnością lub dzieci rodziców z niepełnosprawnością.

W poszczególnych gminach mogą obowiązywać także dodatkowe kryteria związane z pierwszeństwem przyjęcia dziecka do państwowego przedszkola.

W prywatnych placówkach proces rekrutacji jest szybszy i zazwyczaj wymaga jedynie osobistego wypełnienia karty zgłoszenia do przedszkola lub przesłanie drogą mailową. Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do prywatnego przedszkola Słoneczko w dzielnicy Włochy, przedszkola Obłoczek na Bemowie lub Gwiazdeczka w Raszynie koło Warszawy, muszą skontaktować się z wybraną placówką i potwierdzić wolne miejsce, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie podpisać umowę.

Wyprawka przedszkolaka – co warto wiedzieć?

W prywatnych przedszkolach w Warszawie i Raszynie proces rekrutacji trwa przez cały rok, a rodzice mogą zapisać dziecko w dowolnym momencie. Na naszej stronie dostępna jest również lista niezbędnych rzeczy dla przedszkolaka, które należy skompletować. Przed pierwszym dniem w przedszkolu, dziecko powinno mieć wygodne kapcie, bieliznę i ubrania na zmianę, szczoteczkę do zębów i kubeczek, pościel, kocyk, prześcieradło z gumką, piżamę. Wszystkie rzeczy powinny być podpisane, a ubrania i bielizna zapakowane w materiałowy worek.

Prywatne przedszkola w Warszawie i Raszynie zapewniają profesjonalną opiekę dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, dogodny dojazd, szeroką ofertę zajęć edukacyjno-dydaktycznych oraz rodzinną atmosferę.  Chcesz wiedzieć więcej o naszych placówkach i procesie rekrutacji? Skontaktuj się z nami osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *