Skip to main content


Niepubliczne przedszkole i żłobek Gwiazdeczka Raszyn

Ile wynosi czesne w przedszkolu?

Czesne w przedszkolu może znacznie się różnić w zależności od wielu czynników, w tym lokalizacji, standardu placówki, oferowanych usług, a także od tego, czy jest to przedszkole publiczne czy prywatne. Zastanawiasz się, jakie przedszkole wybrać? Dowiedz się, z jakimi opłatami trzeba się liczyć wybierając państwową lub niepubliczną placówkę.

Opłaty w przedszkolu publicznym

Przedszkola państwowe oferują niższe opłaty w porównaniu do przedszkoli prywatnych, ze względu na finansowanie ze środków publicznych. Czesne w tego typu placówkach może oscylować w granicach kilkuset złotych miesięcznie. Wysokość opłat uzależniona jest od lokalizacji, zazwyczaj w dużych miastach czesne w przedszkolu publicznym jest wyższe niż w małych miejscowościach. Dodatkowo rodzice dzieci uczęszczających do państwowego przedszkola mogą starać się o dofinansowanie z budżetu miasta lub gminy. Najczęściej taką możliwość mają rodzice znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. Warto jednak wiedzieć, że liczba miejsc w publicznych placówkach jest bardzo ograniczona, co wpływa na konieczność zapisania pociechy do prywatnego przedszkola. Dodatkowym utrudnieniem są zasady rekrutacji w państwowych placówkach. Pierwszeństwo mają dzieci z rodzin wielodzietnych, dzieci niepełnosprawne lub wychowywane przez niepełnosprawnego rodzica, a także w przypadku, jeśli rodzeństwo dziecka uczęszcza już do poszczególnego przedszkola.

Ile trzeba zapłacić za pobyt dziecka w prywatnym przedszkolu?

W przedszkolach prywatnych, gdzie często oferowane są bardziej rozbudowane programy edukacyjne, opłaty zwykle są wyższe. Niepubliczne placówki są finansowane z prywatnych środków właścicieli oraz rodziców dzieci uczęszczających do wybranego przedszkola. Prywatne przedszkola zwykle mają dłuższe godziny pracy, bogatszą ofertę zajęć edukacyjnych i korzystają z nowoczesnych pomocy dydaktyczno, co w istotny sposób wpływa na wysokość opłat. Ceny w przedszkolach niepublicznych różnią się w zależności od lokalizacji, oferowanych zajęć czy standardu placówki i mogą wahać się między od 1000 do nawet 3000 złotych miesięcznie. Prywatne przedszkole “Obłoczek” zlokalizowane na warszawskim Bemowie i Przedszkole “Słoneczko” w dzielnicy Włochy kosztuje 1500 złotych miesięcznie. Z kolei przedszkole “Gwiazdeczka” w Raszynie koło Warszawy kosztuje 1000 złotych na miesiąc. Czesne w sieci naszych prywatnych przedszkoli obejmuje profesjonalną opiekę dla dzieci od 2,5 do 6 lat w godzinach od 7:00 do 18:00, pełne wyżywienie oraz zajęcia dydaktyczno-edukacyjne na najwyższym poziomie.

Przedszkole w Warszawie – jak wybrać?

Podczas wyboru przedszkola, oprócz czesnego, warto także zwrócić uwagę na opinie innych rodziców, standardy placówki, kwalifikacje kadry pedagogicznej oraz dostępność dodatkowych zajęć czy udogodnień. Ostateczna decyzja powinna być podyktowana zarówno dostępnością finansową rodziny, jak i indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami związanymi z rozwojem dziecka. Nasze placówki znajduje się w starannie urządzonych domach jednorodzinnych z ogrodem i placem zabaw w spokojnych okolicach, dobrze skomunikowanych z pozostałymi częściami miasta. Sieć prywatnych przedszkoli w Warszawie i Raszynie to przyjazna atmosfera, nowocześnie urządzone sale, wykwalifikowani nauczyciele, a także możliwość korzystania z oferty zajęć dodatkowych dopasowanych do zainteresowań dziecka. Wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantuje całodobowy monitoring każdej placówki.

Więcej informacji na temat naszych przedszkoli w Warszawie i Raszynie znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://www.przedszkolesloneczko.pl/nasze-przedszkola/ . Zachęcamy do kontaktu osobistego lub telefonicznego. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *