Programy

Program oferowany przez przedszkole zapewnia rozwój osobowości każdego dziecka w zakresie intelektualnym, emocjonalnym , fizycznym i społecznym. Już od pierwszego dnia pobytu dziecko kształtuje swoją dojrzałość emocjonalną, uczy się koleżeństwa oraz szacunku do innej osoby.

Przedszkole "Obłoczek" realizuje swoje zadania zgodnie z obecną podstawą programową wydaną przez MEN, jak i kilkoma autorskimi programami pokroju "Dziecięcej matematyki" prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej.

W naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej bierzemy pod uwagę także:

• poszczególne aktywności ruchowe z metody " Ruch rozwijający dla dzieci" W. Sherbone
  • program autorstwa D. Horne i M. Frosting nt. dbania o rozwój percepcji wzrokowej
  • koncept T. Gordona "Wychowanie bez porażek"
  • wskazane elementy z pedagogiki zabawy
  • metody A. Faber i E. Mazlisch " Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"

Nasz podstawowy program edukacji obejmuje zajęcia:

• zajęcia przygotowujące do nauki czytania i pisania
  • matematyczne
  • przyrodnicze
  • plastyczno-konstrukcyjne
  • polonistyczne