10 lat Przedszkola "Gwiazdeczka"!

Historia całej sieci przedszkolnej zaczęła się 1 września 1998 roku, gdy na mocy wpisu do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych Miasta Stołecznego Warszawy otwarto Przedszkole Niepubliczne "Słoneczko".

2 lata później sieć została rozszerzona o Przedszkole Niepubliczne "Promyczek", zlokalizowane w pobliżu wspomnianego "Słoneczka".

Nasza placówka rozpoczęła swoją działalność w roku 2006 i w przeciwieństwie do dwóch poprzednich otwarto ją w Raszynie.

Wszystkie wymienione przedszkola, jak i powstały jeszcze później "Obłoczek" (Bemowo), zostały założone przez panią mgr Renatę Dobosz, która pełni jednoczesną rolę właścicielki oraz dyrektorki owych placówek.

Idee przyświecające naszej placówce to kładzenie nacisku na okazywanie szacunku wobec dziecka, podkreślanie jego indywidualności oraz zaspokajanie jego potrzeb. Takie podejście pozwala wychowankom "Gwiazdeczki" na pełne rozwinięcie swoich możliwości, jak i zdolności.

Kadra pracująca w przedszkolu gwarantuje nie tylko profesjonalną opiekę, bezpieczeństwo, domowe warunki, ale też kompletne nauczanie w wieku 2,5 do 6 lat, zaś plastyczno-językowy profil placówki pozwala nam z większym naciskiem realizować zadania o rozwoju lingwistycznym oraz manualnym.

Ogromnym problemem w wychowaniu dzieci są ich choroby (katar, przeziębienia, wirusy). W trosce o zdrowie dziecka przeprowadzamy systematyczne ozonowanie wszystkich pomieszczeń w przedszkolu.

Żywienie w naszych przedszkolach jest pod opieką dietetyka żywienia Emilii Steinberg. Jadłospisy zostały przygotowane według najnowszych wymagań ustawy o żywności i żywieniu dzieci w przedszkolach. Chętnych zapraszamy na spotkania po wcześniejszym ustaleniu terminu.